Pokud patříte mezi zákazníky s vysokými nároky na zabezpečení komunikace, pak jste jistě již dříve mohli ocenit, že komunikace přes MS Teams je mezi jednotlivými uživateli a serverem šifrovaná. Mohlo vám však chybět E2E šifrování (E2EE – End-to-end encryption) mezi koncovými uživateli, pokud chcete mít jistotu zajištění i proti přístupu výrobce a správců systému. Tuto funkci právě Microsoft zavádí pro všechny tenanty, bohužel zatím pouze se složitějším zpřístupněním od administrátora nebo implementačního partnera přes PowerShell.

Již od poloviny prosince je funkce dostupná uživatelům s poslední verzí klienta MS Teams v počítači nebo telefonu.

Systém koncového šifrování je velice dobře promyšlený, řízený politikami a do určité míry ho může ovlivnit (zapínat, vypínat pro jednotlivé hovory) i sám uživatel.

Pokud se vaši pracovníci pohybují v terénu, komunikují přes veřejné sítě, a vy stále pochybujete, jestli jim dát k dispozici aplikaci Microsoft Teams už neváhejte. Jejich komunikace je v naprostém bezpečí.

Při používání individuálních hovorů E2EE pro Teams nejsou některé funkce dostupné –
– Záznam
– Živý překlad a přepis
– Přepojení hovoru
– Companion mode a přenesení hovoru do jiného zařízení
– Přidat dalšího účastníka, aby se z individuálního hovoru stal skupinový hovor

Pokud jsou tyto funkce pro hovor potřeba, může uživatel přejít do svého nastavení a vypnout šifrování end-to-end stejným způsobem, jakým bylo zapnuto.

Funkce E2EE se nenastavuje automaticky, ale vyžaduje zásah správce Teams.
V aplikaci pro správce ještě není implementováno grafické uživatelské rozhraní, takže vás správce bude muset pro konfiguraci zatím použít PowerShell, ale to Váš správce jistě umí.
Nebo chcete poradit?
Umíme to my v Process Point, zavolejte nám.